Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Zde můžete uvést nejenom obecný komentář k těmto stránkám, ale i vznést různé dotazy, nápady a připomínky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Policie Zlín

(Vlastimil Flášar, 27. 9. 2007 22:51)

Reakce na příspěvek od turba.
Před chvílí jsem Vám asi dvacet minut psal odpověď na Váš příspěvek. Když jsem odpověď odeslal, skutečně se zde objevila, ale byla u ní vygenerována poznámka, že nadpis je příliš dlouhý. A v tom byl asi zádrhel, neboť když jsem se po několika minutách podíval opět na tuto stránku, odpověď již zde nebyla. Halt člověk se pořád učí. S kolegou, který mi sken fotografie ke zveřejnění poslal, jsem mluvil a v současné době mám již k dispozici jeho emailovou odpověď i se skeny fotografií. Uvedená fotografie skutečně nebyla okopírována z Vámi uváděného kalendáře. V nejbližších dnech zveřejním kolegovu odpověď i s dalšími skeny.

Policie Zlín

(turbo, 27. 9. 2007 18:51)

Nástup policejního sboru města Zlín v roce 1939 - foto je oscannováno z Nováčkova a Vojtěchova zlínského kalendáře. K autorství nic, snad si toho nevšimnou, ale ....

....stará grafická zásada praví, že před každým vložením na web (popř. po každé manipulaci s JPG souborem) se musí obrázek doostřit. Natisknutý "originál" leží teď vedle mne a je výrazně ostřejší, nežli reprodukovaný.

Tož tak.

prosba

(Petr.PP@seznam.cz, 24. 9. 2007 6:19)

Dobrý den,
existuje někde jmenný seznam příslušníků pohotovostního pluku SNB, který byl nasazen proti banderovcům.
děkuji

c.k.finanční stráž - odpověď

(Vlastimil Flášar, 23. 9. 2007 19:55)

Děkuji za Váš zájem o mé stránky. Na těchto stránkách uveřejním jakýkoli příspěvek, který se týká problematiky bezpečnostních sborů - takže moje odpověď - ano zabývám. Jste-li ochoten zaslat údaje, eventuelně i fotografie výše uvedených hrobů, opravdu rád Váš příspěvek uveřejním. Každopádně jsem na Váš komentář upozornil pana Jaroslava Beneše, který píše velmi kvalitní knihy, mimo jiné i o Finanční stráži.

c. k. fnanční stráž

(arkpermonik@centrum.cz, 23. 9. 2007 16:07)

Zabýváte se i c. k. finanční stráží? Mám k dispozici údaje o hrobech přísl. c. k. fin. stráře na okrese Náchod a Trutnov.

Odkaz

(admin policista.cz, 16. 7. 2007 14:09)

Přidán Váš odkaz na www.policista.cz

sevljuš

(tmas, 24. 6. 2007 22:33)

Byli studenti Sevljušského semináře, kteří se postavili Maďarským vojskům v Podkarpatské Rusi nepřímo podporování československým četnictvem, nebo vojskem ?

Pohraniční stráž

(hraničář, 3. 6. 2007 10:20)

Pohraniční stráž
http://www.klub-pohranici.cz/moravoslezsky/pohranicnistraz.htm


foto
http://www.kcprymarov.estranky.cz/fotoalbum/snb-a-pohranicni-straz

Názor

(Richard M. SICHA, Muzeum K-S 14 Králíky, 28. 5. 2007 14:40)

Dovoluji si vysoce ohodnotit nejen nápad, ale i zaměření těchto stránek. Zcela jistě je rádi využijeme při popularizaci dějin do roku 1938. Držím pěsti..

četnictvo v roce 1918

(Jiří Ptáček, 9. 5. 2007 22:58)

Dobrý den,
jsem amatérským genealogem, který pátrá po osudech svých předků. Je tomu i tak u pana Bohumila Ptáčka, námořníka, účastníka vzpoury v Boce Kotorské. Zde podle prozatím nepotvrzených informací byl odsouzen k 10-letému žaláři s odkladem po válce. Nicméně v období 04.1918 - 09.1918 dezertoval. Dle potvrzených informací jej hledalo četnictvo v jeho rodišti (Bezuchov - okr. Přerov), avšak bez úspěchu. Mám velkou prosbu. Existuje z uvedené doby možnost najít dokument (zatykač ?) na základě něhož jej četnictvo hledalo ? popř. že ano, kde jej hledat ? Děkuji za jakoukoli pomoc. Děkuji S pozdravem Jiří Ptáček
jiri.ptacek@eso9.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5