Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Prostřednictvím této stránky mohou mezi sebou komunikovat zájemci, kteří něco shánějí, hledají, nabízejí či po něčem pátrají. Mám jen jednu podmínku - aby se tato komunikace týkala problematiky bezpečnostních sborů či aby s touto problematikou alespoň trochu souvisela.

Inzerovat můžete prostřednictvím komentářů. Do komentáře napište např. hledám, prodám, vyměním, potřebuji zapůjčit - fotografii, listinu, reálii, knihu, časopis, jiný dokument apod. Nemáte to někdo? Nebo - pátrám po okolnostech události, která se měla stát tam a tam tehdy a tehdy. Neví o tom někdo něco? Nebo - pátrám po osudech člověka XY apod.

Minimálně uvádějte emailovou adresu nebo telefonní kontakt, aby případní zájemci mohli komunikovat sami mezi sebou bez mého zprostředkování.

Tyto stránky nejsou komerční, tak za tuto službu ani nic nepožaduji. Jedná se o inzerci bezplatnou. Uvidíme, jak se nápad s inzercí osvědčí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pouta

(robert, 29. 5. 2007 18:45)

koupím stará policejní pouta. nejlépe před r. 1939. také neplatné odznaky tzv. placky kriminální policie. děkuji krejcirobert@seznam.cz

Akce pomníky

(Vlastimil Flášar, 12. 5. 2007 0:27)

Jeden z mých kolegů se snaží dát dohromady seznamy příslušníků bezpečnostních sborů, kteří zemřeli při výkonu služby od roku 1918 a v té souvislosti pátrá i po jejich hrobech či pomnících. Jde tedy zejména o příslušníky prvorepublikového četnictva a policie, dále např. o příslušníky finanční stráže, obecní výkonné policie, ale i příslušníky SNB, kteří padli při výkonu služby, zemřeli nešťastnou náhodou při výkonu služby, byli popraveni či umučeni během okupace, padli v bojích proti okupantům, ať již jako příslušníci odboje nebo v bojích během květnového povstání či jako příslušníci zahraničních armád během II. světové války či byli popraveni nebo umučeni v době totality, zejména v 50. letech minulého století. Dále o ty příslušníky bezpečnostních sborů, kteří položili své životy v souvislosti s plněním služebních úkolů v poválečných letech.
Pokud máte jakékoli poznatky k osudům těchto lidí, k jejich pomníkům či hrobům, podělte se s námi. Je možné, že ve vaší obci či ve vašem městě je pomníček takového člověka, že na místním hřbitově je hrob četníka, policisty či jiného bezpečnostního orgánu, je možné, že o někom takovém prostě jen víte, že o někom takovém je uchovávána památka v rodinném archívu. Je možné že na takový pomníček či hrob narazíte při svých cestách po vlastech českých, po Slovensku nebo bývalé Zakarpatské Ukrajině. Pošlete svůj poznatek nebo fotografii pomníčku či hrobu.
Své poznatky můžete předávat sem formou komentářů či zaslat na můj email, který je uveden v Kontaktech. Eventuelně zprostředkuji výměnu kontaktů, aby případní zájemci mohli komunikovat přímo s mým kolegou.

Re: Hledá se babička

(Vlastimil Flášar, 17. 4. 2007 12:59)

Vážená slečno /paní/. Můžete nám alespoň trochu přiblížit životní osudy paní Ireny Katonové?
Děkuji za pochopení.

Hledá se babička.

(Martina Machová, 16. 4. 2007 12:26)

Dobrý den,zdravým,hledám kontakt s rodinou Katon nebo Maniovy z obce Sevljuš.Mám kolegini v zaměstnání a příběh její maminky mě velice oslovil. Irena Katonová se narodila v obci Sevljuš v roce 1922.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8